Hizmetler

AYDINLATMA BİRİMİ TASARIMI

Askeri ve ticari tip aydınlatma cihazları tasarım, üretim ve doğrulaması

Mylaser Ltd. Şti., 2010 yılından bu yana “Askeri Tip Aydınlatma Sistemleri”ne yönelik olarak yürütülen geliştirme çalışmaları kapsamında; uzun ömrü, düşük güç sarfiyatı, ömür döngüsü maliyet avantajları nedeniyle “LED” teknolojisi uygulamaları üzerinde yoğunlaşmıştır. 

Spesifik askeri tip aydınlatma cihazı ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar kapsamında askeri standartlara uygun özgün ürünler geliştirilmiş, 9 farklı cihaz kalifikasyonlarla zırhlı kara araçlarının envanterine girmiştir.

Havacılık alanında ise PAR46 tipi lambalara muadil LED tabanlı Arama Lambası ve İniş Lambası kalifiye edilmiş, EASA sertifikasyonu sürecindedir.

Sınır güvenliği ve kritik öneme sahip sabit platformlarda kullanılmak üzere zoom özellikli bir arama lambası tasarlanmış ve yüksek verimlilik çözümü ile patent başvurusu gerçekleştirilmiştir. Kızılötesi aydınlatma alanında ise ultra-dar hüzmeli IR Projektör geliştirilmiştir ve bir FOD Tespit Sisteminin kamerasıyla entegre olarak havalimanlarında kullanılmaktadır.

Ayrıca medikal alanda gerçekleştirilen “Ameliyat Lambası” projesi kapsamında, üretim maliyetlerine olumlu etkisi olacak bir opto-mekanik yöntem geliştirilmiş ve patent başvurusu yapılmıştır.

AYDINLATMA BİRİMİ TASARIMI
TEST SİSTEMLERİ TASARIMI

TEST SİSTEMLERİ TASARIMI

Elektronik, Elektro-mekanik ve opto-mekanik özel maksat test düzeneği tasarım, üretim ve doğrulaması

Cihaz veya sistemlerin çok çeşitli test gereksinimlerine yönelik test sistemlerinin donanım ve yazılım tasarımı, entegrasyonu ve kullanıcı desteği konularında çözümler sunan MYLASER, mevcut sistemlerin modernizasyonu üzerine de projeler yürütmektedir.

Özel amaçlı test düzeneği tasarım ve doğrulama faaliyetleri kapsamında; Mylaser Ltd. Şti. 2011 yılından bu yana Türk Savunma Sanayisi’nin ana yüklenicilerine anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Bu alanda ROKETSAN tarafından Çözüm Ortağı olarak belirlenmiş ve protokol imzalanmıştır. Gereksinimlerin belirlenmesi aşamasından itibaren tasarım, prototiplendirme, test ve verifikasyon aşamaları dahil olmak üzere her aşamada müşteri ile yakın bir şekilde çalışılarak, farklı alt-monte ve montelerin montaj ve nihai entegrasyon proseslerinde kullanılan 5 farklı elektronik/elektro-mekanik kalibrasyon ve test düzeneği projesi başarı ile tamamlanmıştır.

 

DANIŞMANLIK, MÜHENDİSLİK VE TASARIM HİZMETLERİ

Elektronik, Elektro-mekanik ve opto-mekanik özel birim tasarım, üretim ve doğrulaması

Mylaser Ltd. Şti.; optik, mekanik, elektronik ana disiplinlerde ve elektro-optik, opto-mekanik alt disiplinlerde danışmanlık, mühendislik ve tasarım hizmetleri sunmaktadır. Müşterilerin proje-spesifik taleplerine bağlı olarak; Mylaser, tek bir ünite seviyesinden tüm sistem için anahtar teslim bir çözüme kadar özelleştirilmiş çözümler sağlar.

Proje gereklilikleri doğrultusunda, ilgili standartlara uygun olarak gerçekleştirilen tasarımlar gerekli analizlerle desteklenmektedir. Bu tasarımlar daha sonra, test alanında oluşturulmuş bilgi birikimi ile doğrulanıp, hızla hayata geçirilmektedir. 

Mylaser Ltd. Şti. olarak; aşağıda listelenen kabiliyetlerle sınırlı olmaksızın, firma altyapımızın elverdiği ve yetkinliklerimiz dahilinde olan farklı konularda “sizin için çözüm ortağı” olmak isteriz:

Optik / Elektro-Optik Tasarım ve Analiz

 • Görünür dalgaboyunda optik sistemler
 • Yakın ve orta kızılötesi dalgaboyunda optik sistemler
 • Katıhal ve Yarı-iletken lazer sistemleri
 • Asiferik Lens Tasarımı ve Optimizasyonu
 • Opto-Mekanik / Elektro-Mekanik Test Düzenekleri
 • Optik Hizalama Düzenekleri

Mekanik Tasarım

 • Hassas Mekanik Parçalar
 • Motorlu ve Hareketli Parçalar
 • Gövde Tasarımı / Paketleme

Elektronik / Elektro-Mekanik Tasarım

 • Analog / Sayısal Elektronik
 • Motor Kontrolü ve LED/Lazer Sürücü
 • Çok katlı PCB
 • Gömülü Sistemler
 • NI veya Beckhoff Bazlı Elektronik Test Sistemleri
DANIŞMANLIK, MÜHENDİSLİK VE TASARIM HİZMETLERİ